Можливо тобі потрібен саме він? хто такий лікар сурдолог?
09.04.2019
Обмеження при кохлеарній імплантації.
09.04.2019
Можливо тобі потрібен саме він? хто такий лікар сурдолог?
09.04.2019
Обмеження при кохлеарній імплантації.
09.04.2019
Show all

Реабілітація після кохлеарного імплантування

Як відбувається імплантація та постімплантаційна терапія?

Пристрій імплантують під час хірургічної операції під загальним знечуленням, яка триває від 1,5 до 5 годин. У провідних клініках пацієнт переважно перебуває в лікарні 1 день (дорослі) або 1–2 дні (діти), хоча деякі йдуть додому в день операції увечері. Як і кожна медична процедура, кохлеарна імплантація несе у собі потенційні ризики — шкірні інфекції, шум у вусі, пошкодження вестибулярної системи, лицевого нерва (парез або параліч мімічної мускулатури). У 2003 році FDA повідомило, що діти з КІ мають дещо підвищений ризик бактеріального менінгіту. Операція також усуває рештки слуху, тому деякі лікарі рекомендують робити імплантацію на одне вухо, зберігаючи інше вухо для біологічного лікування, яке може стати доступним у майбутньому.

Результати з’являються не відразу, необхідна постімплантаційна терапія (аудіологічне тренування та мовна терапія), а також час для того, щоб мозок адаптувався чути нові звуки. У випадку вродженої глухоти постімплантаційна терапія може тривати роками. Активну участь сім’ї дитини у розвитку мовних здібностей вважають важливішим від самої терапії.

Імплантат має кілька обмежень, не пов’язаних зі слухом. Особам з КІ не рекомендують займатися контактними видами спорту (ризик ушкодження внутрішньої частини КІ). Виробники також не рекомендують займатися глибоким пірнанням із аквалангом (тиск на глибині небезпечний для вуха з КІ), проте поверхневе пірнання може бути безпечним. Для зовнішніх компонентів шкідлива надмірна вологість та пил. Деякі марки КІ можуть пошкодитися в ділянках із сильними магнітними полями, тому не можна використовувати деякі діагностичні тести, наприклад магнітно-резонансну томографію (МРТ). Проте є сучасні КІ, стійкі до магнітного поля при МРТ. Велика кількість статичної електрики може розпрограмувати процесор мови, що потребує перепрограмування. Тому дітям з КІ рекомендують уникати пластмасових майданчиків для ігор.

Окрім вищезазначеної інформації важливо пам’ятати, що перш за все, основним критерієм якомога швидшої реабілітації все ж, є ваш настрій на подальше життя. Пам’ятайте, що тепер на вас чекає ще більш яскраве життя та майбутнє! Тепер ви маєте можливість ще краще сприймати та пізнавати навколишній світ!

Джерело: http://msvitu.com/archive/2006/august/article-7.php