Кохлеарна імплантація для дорослих: чи бути програмі державного фінансування?
09.04.2019
Можливо тобі потрібен саме він? хто такий лікар сурдолог?
09.04.2019
Кохлеарна імплантація для дорослих: чи бути програмі державного фінансування?
09.04.2019
Можливо тобі потрібен саме він? хто такий лікар сурдолог?
09.04.2019
Show all

Сурдоперагог – життєво важливий фахівець!

Сурдопедагог, яка його суперможливість? Чому важливо знати дорослим та дітям про його існування та яку саме допомогу він може надавати? Проблематика глухоти знаходиться серед нас, тож ніхто не застрахований. Якщо ви знаєте людину , яку спіткала така біда, покажіть їй цю статтю, вона така ж , як ми і вона має функціонувати нормально , а не виживати, чим їй може зарадити сурдопедагог? Читай нижче. Тож хто такий сурдопедагог?

Фахівці, що здійснюють переклад аудіоречі для людей, що мають проблеми зі слухом – є сурдопедагогами. Сурдопедагог допомагає адаптуватися в житті, навчатися та співпрацювати  людям з обмеженими можливостями слуху та мовлення.  Професія сурдопедагога по суті є вузькою спеціалізацією дефектолога, який не тільки вивчає і коригує порушення слуху, але і бере участь в соціальній і психологічній адаптації своїх пацієнтів.

Важливо зазначити, що сурдопедагог не лікує проблему глухоти та приглухуватості, а допомагає з ними жити. Безумовно проводиться і певна корекція, робота над вимовою звуків , якщо це можливо, а також навчання мові жестів. Також сурдопедагоги працюють з дітьми, які отримали кохлеарний імплант.

Чим займається сурдопедагог?

Сурдопедагог в своїй практиці займається розвитком навичок спілкування та мовлення у слабочуючих та глухих людей, а також проводить їх адаптацію до слухових апаратів різного типу.

Лікар-сурдопедагог на основі вивчення тих чи інших фізіологічних особливостей людей з вадами слуху або повністю глухих дітей, розробляє такі методи корекції проблеми, методик розвитку і виховання, щоб дитина могла вільно навчатися. Чи не відставати від однолітків у навчальному процесі та соціальній сфері.

Але найголовнішою метою є навчання дітей з обмеженими можливостями слуху усного мовлення, що не тільки допомагає краще адаптуватися в суспільстві, а й впливає на загальний інтелектуальний і психологічний розвиток. Це досить складне завдання, так як в даному випадку дитина сама себе не чує і не чує оточуючих, тому недостатньо повно усвідомлює сенс своїх дій, коли вчиться говорити.

Потрібно розуміти це не просто формальна робота. Фактично це така ж робота педагога, яка вимагає розуміння, участі, співчуття, здатність стимулювати і підбадьорювати своїх підопічних. Але головною відмінністю є те, що сурдопедагог працює глухими або практично глухими людьми. Величезне значення, звичайно, має те, чи чув людина коли-небудь. Це і психологія спілкування, і вміння зацікавлювати, і здатність розгледіти в кожному учні самостійну оригінальну особистість.

Джерело: https://ua.iliveok.com/health/surdopedagog_105308i16051.html