“Скринінг слуху в Україні: реалії та перспективи”. Підсумки круглого столу
08.04.2019
Результати діяльності ДУ “Інститут отолорангології ім. професора О.С. Коломійченка” за 2018 рік
08.04.2019
“Скринінг слуху в Україні: реалії та перспективи”. Підсумки круглого столу
08.04.2019
Результати діяльності ДУ “Інститут отолорангології ім. професора О.С. Коломійченка” за 2018 рік
08.04.2019
Show all

“Скринінг в Україні: реалії та перспективи”

Скринінг в Україні: реалії та перспективи

Відповідно до сатистики ВООЗ щороку кількість людей з втратою слуху зростає. Україна у цьому плані перебуває не на найкращому рівні. Питанню перевірки слуху населенню України не приділяється уваги, що призводить до зростання нечуючих осіб та фінансових витрат на медичну допомогу.

В Україні з 1000 новонароджених – 2-3 дитини мають тяжку втрату слуху-глухоту, а це приблизно 400 дітей в рік. Щороку на чергу для компесації втрат слуху стає 186 дітей, при тому приблизно 200 дітей випадають з поля зору, що призводить до несвоєчасного слухопротезування та втрати часу на відновлення слуху та мовлення. Запровадження скринінгу слуху допоможе виправити становище.

З метою привернення уваги спільноти, уряду
19 березня 14:00 в Укрінформ відбувся круглий стіл.
Учасники: Павло Ждан – завідувач відділу забезпечення діяльності Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю Адміністрації Президента України; Максим Терьошин – юрист ГО «Правозахисне об’єднання «Світанок»; Борис Миронюк – кандидат медичних наук, старший науковий співробітник ДУ «Інститут отоларингології ім проф. О. С. Коломійченка»; Любов Слєпова – головний лікар ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України», заслужений лікар України; Олександр Радченко – генеральний директор Центру слухової реабілітації «Аврора»;  Анжела Купліванчук  – начальник відділу фінансів реформи охорони здоров’я Департаменту видатків бюджету гуманітарної сфери Міністерства фінансів України;  Сергій Гуйван – в.о. головного лікаря Київського міського медичного центру проблем слуху та мовлення «Суваг»; Юлія Дєєва – член групи експертів МОЗ України, завідувач кафедри отоларингології Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця;  Петер Ботчер –  фахівець з запровадження скринінгу, проект-менеджер; Дар’я Герасимчук – виконавчий директор ГО «Відчуй».