Втрата слуху та глухота – така тиха та “кричуща” проблема в усьому світі
08.04.2019
“Скринінг в Україні: реалії та перспективи”
08.04.2019
Втрата слуху та глухота – така тиха та “кричуща” проблема в усьому світі
08.04.2019
“Скринінг в Україні: реалії та перспективи”
08.04.2019
Show all

“Скринінг слуху в Україні: реалії та перспективи”. Підсумки круглого столу

За підсумками круглого столу: в Україні необхідно впровадити програму скринінгу слуху, зокрема, у пологових будинках та перинатальних центрах.

Про це під час круглого столу, який відбувся 19 березня 2019 року в Укрінформі заявив юрист ГО “Правозахисне об’єднання “Світанок” Максим Терьошин.

“За статистикою, на кожну тисячу новонароджених в Україні 2-3 дитини народжуються з тяжкою втратою слуху. Якщо батьки не знають про цю проблему, реабілітація цих дітей, компенсація втрат їхнього слуху зводиться до нуля. Пізнє виявлення проблем зі слухом у дітей призводить до проблем з мовленням”, – сказав Терьошин.

Він наголосив, що питання щодо проблем слуху потребує нагальної уваги спільноти та загалом держави.

“За даними ВООЗ, кількість людей, які мають проблеми зі слухом, зростає кожного року. Міжнародні експерти прогнозують, що до 2050 року у світі 900 млн осіб матимуть проблеми зі слухом”, – сказав Терьошин.

За його словами, в Україні у 2018 році за участю Інституту отоларингології було розроблено 5-річну програму “Слух”.

“Було б добре, щоб перший етап цієї програми впровадили вже у 2020 році, зокрема, впровадження єдиної бази даних щодо кількості народжених з проблемами слуху. На реалізацію цього потрібно 19 млн грн”, – зазначив Терьошин.

За його словами, у перинатальних центрах Києва вже запроваджено програму скринінгу слуху у новонароджених дітей.

“Ця програма була впроваджена у 2018 і працює досить успішно. Було перевірено понад 25 тисяч дітей. З них 9,7 тисячі пройшли повторну перевірку, 779 пройшли ретельну перевірку і 21 дитині встановлено діагноз “втрата слуху 3-ї стадії”, чотирьом дітям — “повна втрата слуху”, – констатував Терьошин.

На його думку, скринінгом щодо стану слуху слід охопити не менше 95 % населення країни.

“Нагальною проблемою проблемою є втрата слуху дорослими людьми. 60% випадкам можна запобігти, вчасно виявивши патологію. Соціальними наслідками задавненого виявлення є відчутний фінансовий тягар, який лягає на родину, а також на місцеву владу”, – сказав Терьошин.

На його переконання, слід на державному рівні затвердити програму щодо впровадження заходів із запобігання втрати слуху та створення передумов з реалізації скринінгу в Україні.

“Необхідними умовами для впровадження такої програми є затвердження її на національному рівні, чітка політика уряду та держави щодо фінансування та прийняття низки відповідних документів”, – сказав Терьошин.

Джерело:https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2663171-ukraina-potrebue-vprovadzenna-programi-sodo-skriningu-sluhu.html