Обирай кохлеарний імплантат самостійно
16.04.2019
Бімодальне протезування
Кохлеарний імплант та слуховий апарат: бімодальне слухопротезування
18.04.2019
Обирай кохлеарний імплантат самостійно
16.04.2019
Бімодальне протезування
Кохлеарний імплант та слуховий апарат: бімодальне слухопротезування
18.04.2019
Show all

Догляд за вухами та корисні властивості сірки

Сьогодні  майже у будь-якому магазині, можна знайти чи не усіх санітарних «помічників» у догляді за тілом та зовнішнім виглядом, починаючи від засобів для шкіри, закінчуючи вушними паличками. Пам’ятаєте ті часи, коли вушних паличок не було? Як ми разом с батьками, дідусями та бабусями намотували ватку на сірник та вдавали, ніби ми ЛОР-лікарі та «навчали» рідних як правильно чистити вуха. А як часто ватка із сірника застрягала у вусі, було й таке, правда? Явище не з приємних, особливо дратує те, що ватка заважає нормально чути. Життєво, всі ми це проходили. Що ж, часи змінилися, ми максимально намагаємося економити наш дорогоцінний час, а нам у свою чергу виробники засобів санітарного догляду допомагають у цьому. Як гадаєте, чи дійсно це допомога? Ми впевнені, кожен другий з нас, чистить вуха щодня, просто так, на автоматі. Частіше за все, навіть на скору руху, зовсім не обережно. Та мало хто з нас знає, що вушні палички насправді є ворогом, у догляді за вухами. Також, всі ми повинні пам’ятати, що не можна щодня вичищати сірку, адже вона несе захисну функцію. Тож давайте зараз разом прочитаємо правила догляду за вушними раковинами та зробимо висновки, як правильно та без шкоди для власного здоров’я це зробити.

Як правильно доглядати за вушними раковинами: поради від лікаря

Багато людей часто неправильно доглядають за вушними раковинами. До прикладу, вони використовують вушні палички з бавовни, які можуть погіршити здоров’я вух.

Лікар з Британії Роджер Хендерсон дав кілька порад про те, як забезпечити чистоту вушної раковини, пише “Mirror“.

Медик радить тримати вуха сухими. А якщо туди потрапила вода, то не варто використовувати рушник, це тільки погіршить ситуацію. Краще для цього нахилити голову і використати фен.

Бавовняні палички, які заведено використовувати для чищення вух, теж не покращать ситуацію. Вони навіть можуть пошкодити вухо, вдавлюючи сірку у вушний канал. Таким чином, сірка буде ущільнюватися. У результаті, це може призвести до великої кількості проблем – втрата слуху, шум та запаморочення.

Доглядати з віком за вушною раковиною потрібно по-різному. Оскільки у старшому віці вушна сірка стає сухішою, а в слуховому апараті можуть виникати пробки. Для того, щоб уникнути проблеми, варто використовувати олії медичного класу, які пом’якшують сірку.

Джерело: https://24tv.ua/health/yak_pravilno_doglyadati_za_vushnimi_rakovinami_poradi_vid_likarya_n962175

Що таке вушна сірка?

Багато людей думають, що гігієна вух пов’язана лише з усуненням вушної сірки.

Зрештою, вушна сірка є липкою, неприємною, негігієнічною речовиною. Проте це не так.

Вушна сірка відповідає за захист шкіри всередині вух від інфекцій, тож треба припинити сприймати її як щось брудне або щось, що потрібно будь-що усунути.

Вона також відповідає за захист барабанної перетинки від навколишнього світу. Вушна сірка зупиняє пил, сторонні предмети та будь-які залишки, які можуть туди потрапити.

Крім того, вона захищає середину вуха від інфекцій та дрібних бактерій, які можуть контактувати з вушним каналом.

Її функція дуже важлива. Тому гігієна вух передбачає не тільки видалення вушної сірки.

Насправді, коли ви купаєтеся або миєте шкіру голови, то ваші вуха природним чином позбавляються від сірки. Це також трапляється, коли її забагато.

Рекомендуємо купатися в теплій воді. Намагайтеся не допускати потрапляння води у вушний канал.

Також потрібно чистити зовнішнє вухо і навколо нього. Після цього висушіть його ніжним рушником.

Джерело: https://moyezdorovya.com.ua/porady-dlya-pravylnoyi-gigiyeny-vuh/