СЛУХОПРОТЕЗУВАННЯ КІ. РЕАБІЛІТАЦІЯ. ПРОБЛЕМИ ТА ЇХ ВИРІШЕННЯ
14.04.2019
Догляд за вухами та корисні властивості сірки
16.04.2019
СЛУХОПРОТЕЗУВАННЯ КІ. РЕАБІЛІТАЦІЯ. ПРОБЛЕМИ ТА ЇХ ВИРІШЕННЯ
14.04.2019
Догляд за вухами та корисні властивості сірки
16.04.2019
Show all

Обирай кохлеарний імплантат самостійно

Ти маєш право вибору! Читай та обирай сам, кохлеарний імплантат якого виробника ти будеш використовувати кожного дня.

Якщо слухові рецептори, волоскові клітини равлика, пошкоджені і не можуть перетворити звукові коливання в електричні сигнали, що сприймаються мозком, то це може зробити кохлеарний імілант (КІ). Використання  КІ базується на тому, що при сенсоневральній приглухуватості найчастіше уражені рецептори равлика (волоскові клітини), в той час як волокна слухового нерва довгий час залишаються збереженими. КІ по суті є різновидом слухового апарата. Однак він не просто підсилює звук. він замінює волоскові клітини внутрішнього вуха на електроди і передає звукову і мовну інформацію за допомогою слабких електричних розрядів прямо до слухового нерва. КІ дає можливість сприймати і високочастотні звуки, які люди з великою втратою слуху не чують, навіть за допомогою потужних слухових апаратів. При кохлеарній імплантації проводиться хірургічна операція, в процесі якої у внутрішнє вухо пацієнта вводяться електроди, що забезпечують сприйняття звуків завдяки електричній стимуляції слухового нерва. Однак кохлеарна імплантація – це не тільки хірургічна операція, а і зовнішня частина – мовний процесор і ціла система заходів. вона включає:

1. передопераційне діагностичне обстеження і відбір пацієнтів;
2. хірургічне вживлення внутрішньої частини- операцію;
3. налаштування процесора – зовнішньої частини КІ; 4. післяопераційну слухомовну реабілітацію пацієнтів з КІ.

Джерело: https://www.ihear.com.ua/cochlearimplantation

У світі є декілька виробників КІ . Пристрої різних виробників мають подібні характеристики, критеріями при виборі КІ є надійність внутрішніх та зовнішніх компонентів, косметичні фактори, сервісна служба у країні проживання користувача, індивідуальні вподобання, знайомство хірурга та аудіолога з пристроєм та анатомічні особливості пацієнта.

Важливо зазначити, що на сьогодні в нашій країні у вільному доступі є кожен з виробників: Cochlear; Med-el; Oticon Medical (Neurelec); Advanced Bionics

Джерело: http://msvitu.com/archive/2006/august/article-7.php