Профілактика слуху та глухоти
11.04.2019Скринінг слуху в Україні
12.04.2019Чи не кожного дня, під час нашої соціалізації у дитячому садочку, пізніше школі та навіть інституті, нам повторюють про найбільшу цінність нашого життя – здоров’я. Багато хто навіть зараз згадає, як у дитинстві нам розповідали що таке око, що таке вухо та для чого вони нам потрібні. Щож, роки минули , ми стали дорослими, у нас навіть є робота і сім’я, а брати відповідальність за своє здоров’я, виходить ми так і не навчились? У такому випадку нам не лишається нічого, окрім як нагадати у цій статті що таке слух та для чого він нам. Сподіваємось, що саме ти зрозумієш всю цінність слуху та змусиш себе піти до лікаря, якщо вже є така необхідність. Ну, а поки ти наважуєшся, читай що таке слух та розповідай своєму оточенню.
Одним з головних механізмів організму людини є – слухова система. Саме вона сприймає зовнішні акустичні сигнали, перетворює їх в електричні імпульси, які передає до слухового відділу мозку. Відбувається це наступним чином:
- Щодня нас оточують джерела звуку, це може бути вітер, шум води чи дзвін телефону, швидкість і характер руху яких змінюється під дією зовнішніх факторів – різного роду вібрацій. Частинки, підхоплюючи ці імпульси, поширюють їх на деяку відстань, і в цей момент зовнішнє вухо вловлює звукові хвилі;
- далі акустичні сигнали через вушний канал досягають барабанної перетинки, де, зустрівши перешкоду, вдаряються по ній утворюючи коливання. Останні активізують рух усіх трьох дрібних кісточок (молоточка, ковадла й стремінця); розташовуючись в овальному вікні, стремено вдаряє по ньому і таким чином викликає вібрації;
- в свою чергу, овальне вікно є входом до равлика (знаходиться у внутрішньому вусі), якому й передає вібраційні хвилі;
- рідина, що знаходиться в равлику, впливає на волоскові клітини, і вони прогинаються. Внаслідок цього виникають нервові імпульси, які надходять до головного мозку і перетворюються на знайомі звуки.
Безумовно, збій в роботі хоча б одного елемента слухової системи, призводить до погіршення акустичного сприйняття. Тому загальне розуміння описаного вище процесу дозволить вчасно звернути увагу на зміни слуху та своєчасно звернутися до ЛОР-лікаря.
Джерело: https://bettertone.com.ua/uk/tak-shcho-zh-take-slukh-i-yak-vin-pratsyuye/