Чи відновлює кохлеарна імплантація слух?
12.04.2019Системи кохлеарної імплантації Cochlear
12.04.2019Як відомо за результатами ВООЗ, глухота – величезна проблема, яка вже переслідує людство. У країнах ЄС на сьогодні з даним явищем намагаються боротись не лише лікарі, а й безпосередньо влада. Таким чином, у Німеччині,Литві, Данії та інших країнах вже запроваджено обов’язкову перевірку слуху методом скринінгу у пологових будинках та інших закладах охорони здоров’я, також, є можливість виділити фінансування на хворих дорослих та дітей, то ж яка ситуація склалась в Україні?
За даними Інституту отоларингології ім. Коломійченка, станом на 08.10.2018 р. в черзі для проведення імплантаційного слухопротезування перебували: (кохлеарної імплантації):
- 405 дітей та 122 дорослих для проведення операцій
- 156 дітям та 13 дорослим потрібна заміна мовного процесора
Фінансування для імплантаційного слухопротезування останні роки для дітей проводять не в повному обсязі, тому зростала черга.
З 2014 по 2018 роки в чергу для імплантаційного слухопротезування ставало в середньому 178 дітей на рік.
За даними цього ж інституту, у черзі на таке слухопротезування за бюджетні кошти перебувають наступна кількість дітей з інвалідністю:
З 2012 року по вересень 2018 року провели 975 операцій з кохлеарної імплантації.
Коштів, які виділяла держава, не вистачало, щоб покрити усіх дітей в черзі.
За даними Інституту, виділяли таке фінансування:
На дорослих з інвалідністю кошти не виділяють узагалі.
Хоча процедура передбачена спільним наказом МОЗ, Національної академії медичних наук від 16.08.2013 № 728/71 “Про удосконалення організації відбору інвалідів та дітей-інвалідів для проведення операції з імплантаційного слухопротезування“.
Роками дорослі з інвалідністю не можуть реалізовувати свої права, які їм гарантує українське законодавство.