Мовні процесори Baha
12.04.2019
Цифрові слухові апарати
12.04.2019
Show all

Типи приглухуватості і способи компенсації втрати слуху за допомогою слухових апаратів фірми Bernafon (Швейцарія) і систем кохлеарної імплантації фірми Cochlear (Австралія).

Типи приглухуватості і способи компенсації втрати слуху.

Звукова хвиля від зовнішнього джерела через слуховий прохід потрапляє на барабанну перетинку та попутно посилюється вушною раковиною. Далі коливання повітря викликають механічні коливання барабанної перетинки. По ланцюгу слухових кісточок (молоточок, коваделко, стремінце), посилені яким в кілька десятків разів, коливання передаються на мембрану овального вікна равлика, заповненого рідиною. Коливання рідини збуджують максимально ту частину базилярної мембрани равлика, яка за своїми механічними параметрами (маса, гнучкість та ін.), що визначає її резонансні характеристики, відповідає частоті джерела коливань (звуку). Тобто працює система, при котрій частота сигналу визначає місце порушення базилярної мембрани і, відповідно, збуджує волоскові клітини, що там знаходяться. Електричні імпульси, що з’являються у відповідь на збудження волоскових клітин, по слуховому нерву передаються в головний мозок, де і проходить їх інтерпретація як слів, музики та інші знайомих людині звуків.

Якщо передача або сприйняття звуку на будь-якому етапі погіршується або переривається, відбувається втрата слуху.

Щоб відновити нормальну передачу або сприйняття звуку, необхідно або підсилити звук,щоб компенсувати ці недоліки, або «обійти» пошкоджений елемент, «замінивши» його протезом.

При втраті слуху до 70-90 дБ в більшості випадків досить ефективно використання сучасних цифрових слухових апаратів.

При кондуктивній приглухуватості і втратї слуху до 60-70 дБ ефективні слухові апарати з кістковим проведенням, особливо слухові процесори Baha.

При дуже важкій втраті слуху (більше 80 дБ) і малій ефективності цифрових слухових апаратів рекомендується використовувати системи кохлеарної імплантації, які при правильному налаштуванні мовного процесора, дозволяють повернути практично нормальний слух у всьому частотному діапазоні мовних сигналів.

Джерело:
http://dzayika.narod.ru/index.html