Завдання Української асоціації носіїв кохлеарних імплантів:
запровадження скринінгу слуху новонароджених на національному рівні
підтримка носіїв кохлеарних імплантів, їх сімей, інформування суспільства про необхідність систематичної перевірки слуху, запровадження загальнообов'язкової перевірки слуху у 3 та 6 років, вчасне слухопротезування дорослих і дітей
проведення інформаційних заходів, акцій, круглих столів, PR компаній, семінарів, конференцій, участь у нормотворчій діяльності, навчання фахівців, лобіювання інтересів нечуючих перед державою для запровадження скринінгу слуху, повного фінансування слухопротезування та реабілітації.
Передумови запровадження скринінгу в Україні
Щороку 3 березня в світі проходить день слуху. З цією метою ВООЗ проводить нагадування людству про те, що вчасна перевірка слуху є надзвичайно важлива, щоб попередити інвалідизацію особи.
В 1950 році американський логопед Ківа Гріфітс відкрила той факт, що якщо новонародженим видавати слухові апарати, які стимулюють розвиток залишкового слуху, то у дітей розвивалась нормальна слухова здатність. У той час, в США слухові апарати ставили дітям після 6 років. За дослідженням Ківі Гріфітс було виявлено, що у 67% новонароджених дітей, яким до 8-ми місяців було встановлено слуховий апарат, поверталась нормальна здатність чути.
Результати спостережень Ківі Гріфітс допомогли аргументувати запровадження скринінгу слуху новонароджених на законодавчому рівні у США ще в 1970 році.
На Європейському рівні у 1980 році було прийнято консенсусний документ стосовно необхідності універсального неонатального скринінгу слуху.
В 2009 році у Женеві Всесвітня організація охорони здоров’я видала рекомендації як уніфікувати процес проведення скринінгу в країнах Європи.
В Україні на загальнодержавному рівні не затверджено національної програми проведення перевірки слуху новонароджених, що, іноді, призводить до втрати часу на проведення необхідних заходів щодо компенсації втрат слуху.
ДУ «Інститут отоларингології ім. проф. О.С. Коломійченка» розроблено комплексну програму щодо запровадження в Україні структурного підходу до впровадження скринінгу в перенатальних центрах та пологових будинках, однак дана програма не знаходить належної підтримки в МОЗ України...