реалізація проєкту «Розвиток слуху і мовлення у людей з інвалідністю- користувачів кохлеарними імплантами»
13.06.2025
Повідомлення про реалізацію грантового проєкту “Розвиток слуху і мовлення у людей з інвалідністю- користувачів кохлеарними імплантами”
26.06.2025
реалізація проєкту «Розвиток слуху і мовлення у людей з інвалідністю- користувачів кохлеарними імплантами»
13.06.2025
Повідомлення про реалізацію грантового проєкту “Розвиток слуху і мовлення у людей з інвалідністю- користувачів кохлеарними імплантами”
26.06.2025
Show all

Історія Ірини- учасниці проєкту «Розвиток слуху і мовлення у людей з інвалідністю — користувачів кохлеарних імплантів»

Учасником проєкту  «Розвиток слуху і мовлення у людей з інвалідністю — користувачів кохлеарних імплантів», який реалізується завдяки фінансовій підтримці Європейського Союзу в рамках субгранту проєкту «Посилення залучення громадянського суспільства для розвитку соціальної сфери в Україні» (EU4CSOs EmpowerUA) є дорослий користувач кохлеарним імплантом – Ірина. Ми поспілкувались з Іриною та попросили поділитись своєю історією.  

–   Ірино, вітаємо! Ви дорослий користувач системи кохлеарної імплантації. Поділіться, будь ласка, своїм шляхом. Як все почалось?

–  Ірина: В 1,6 р., після щеплення від коклюшу, захворіла коклюшем. Педіатр не признавав захворювання, півроку лікувала від бронхіту…Тим часом я задихалася від нападів кашлю. В цей проміжок мене поклали на кілька днів в лікарню, кололи антибіотик «пеніцилін». В 2,9 р. батьки помітили суттєве зниження реакції на звуки, мову. Звернулися до сурдолога, був поставлений діагноз «двобічна сенсоневральна туговухість 2 ступеню». В 3 р. стала носієм СА.

–  Скільки часу Ви користувались слуховими апаратами?

–  Ірина: В дитинстві часто хворіла отитами, тому слух поступово знижувався. Закінчила повну загальну середню школу, технікум (отримала спеціальність «діловодство»). Після технікуму рік працювала, потім поступила у НМетАУ (набиралися групи для людей з втратою слуху, зору при підтримці Регіонального центру освіти людей з інвалідністю) на спеціальність «економічна кібернетика». З 2003 р. проходила в ЛОР-інституті ім. Коломійченко щорічно лікування для підтримки рівня слуху і розбірливості мови. Вже був діагноз «хронічна двобічна сенсоневральна туговухість 4 ст.».

– Коли Ви все ж таки дізнались, що можна користуватись системою КІ, як наважились на операцію та як проходила реабілітація?

–  Ірина: На початку 2024 р. помітила, що вже погано чую у СА. В квітні 2024 р. звернулася в центр слуху «Все для вуха», фахівець зробив аудіограму і порадив звернутися до ЛОР-інституту щодо встановлення КІ. В червні 2024 р. було проведено встановлення КІ на праве вухо. В липні – активація. Десь через півроку помітила, що менше перепитую людей, рідше стала дивитися на губи співрозмовника, почала розбирати мову в телевізорі. Сподіваюся, що скоро зможу спілкуватися по телефону. Завдяки участі у проекті маю можливість покращити розбірливість звуків та мовлення. Щиро дякую усім.

– Ми розуміємо, що  реабілітація користувача КІ буває нелегкою, але впевнені, воно того варте. Адже з підвищенням якості слуху підвищується і якість життя.

Ця публікація здійснена в межах субгранту EU4CSOs EmpowerUA, що реалізує БО “Мережа 100 відсотків життя Рівне” за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Відповідальність за зміст публікації несе виключно ГО “Українська асоціація носіїв кохлеарних імплантів”. Зміст публікації жодним чином не відображає офіційну позицію Європейського Союзу.